Seniorzy zapraszają na pokaz filmu o żywiołach w Fabryce Sztuk

1 min czytania
Seniorzy zapraszają na pokaz filmu o żywiołach w Fabryce Sztuk

W sali konferencyjnej Fabryki Sztuk w Tczewie zaplanowano premierę krótkometrażowego filmu stworzonego przez studentów Tczewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. To efekt warsztatów, podczas których seniorzy nagrywali obraz telefonami, łącząc pasję z międzypokoleniową współpracą. Wstęp na projekcję jest bezpłatny.

  • Film powstał podczas warsztatów „Kręć komórką”
  • Pokaz, premiera i dalsza dystrybucja

Film powstał podczas warsztatów „Kręć komórką”

Podczas zajęć, prowadzonych przez Piotra Weintza, dwudziestu uczestników TUTW uczyło się zasad realizacji filmowej i samodzielnie tworzyło materiały. Efektem tych spotkań jest krótki film zatytułowany „Żywioły natury i człowiek”, w którym seniorzy pokazują swoje spojrzenie na cztery żywioły: ziemię, wodę, powietrze i ogień. W wielu ujęciach widać też zaangażowanie młodszych pokoleń — dzieci i wnuków pomagały przy nagraniach, choć większość prac wykonali sami uczestnicy.

Pokaz, premiera i dalsza dystrybucja

Projekcja odbędzie się w poniedziałek 17 listopada 2025 o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Fabryki Sztuk. Wersja finalna filmu powstała z nadesłanych materiałów, a po premierze obraz zostanie udostępniony także w internecie, aby mogli go obejrzeć wszyscy zainteresowani.

Projekt „Kręć komórką – warsztaty filmowe dla seniorów” został współfinansowany w ramach Programu Działaj lokalnie Polsko‑Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację Pokolenia. Koordynatorką przedsięwzięcia jest Maria Banna.

na podstawie: UM Tczew.

Autor: krystian