Autobus wpadł do rowu pod Wielkim Garcem - pasażerowie bez obrażeń

1 min czytania
Autobus wpadł do rowu pod Wielkim Garcem - pasażerowie bez obrażeń

26 listopada, chwilę przed godz. 17:00 autobus lokalnego przewoźnika wpadł w poślizg i zjechał do przydrożnego rowu. Na miejscu natychmiast działały patrole Komendy Powiatowej Policji w Tczewie oraz służby ratownicze - nikt z podróżnych nie został ranny.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem autobusu na odcinku przy miejscowości Wielki Garc. Na miejsce wysłano patrol i służby ratownicze.

Według ustaleń, kierowca autobusu - 59-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego - nie dostosował prędkości do trudnych warunków pogodowych, w efekcie pojazd wpadł w poślizg i zjechał do przydrożnego rowu. Kierowca był trzeźwy - badanie alkomatem dało wynik negatywny.

W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Do czasu usunięcia autobusu z rowu ruch na miejscu odbywał się wahadłowo.

Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym kierowcę ukarano mandatem karnym.

Policjanci przypomnieli o panujących trudnych warunkach pogodowych - śliskiej nawierzchni, opadach i ograniczonej widoczności - oraz apelowali o dostosowanie prędkości, zachowanie większych odstępów między pojazdami i ostrożność na nieoświetlonych odcinkach dróg.

na podstawie: KPP w Tczewie.

Autor: krystian