Tczew - policja w ruchu. Operacja TOR po aktach dywersji na kolei

Patrole funkcjonariuszy i żołnierzy zabezpieczały torowiska i stacje w powiecie tczewskim. W kraju wprowadzono bold trzeci stopień alarmowy CHARLIE, a tczewska policja zwiększyła nadzór nad infrastrukturą kolejową.
Na terenie Polski odnotowano akty dywersji na liniach kolejowych. W związku z tym obowiązuje trzeci stopień alarmowy CHARLIE na wszystkich obszarach kolejowych. W działaniach uczestniczy także Komenda Powiatowa Policji w Tczewie.
Tczewscy policjanci realizują intensywne zadania w ramach operacji „TOR”, zarządzonej przez Komendanta Głównego Policji. Do wspólnych patroli włączono funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei oraz żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Celem działań jest zapobieganie aktom sabotażu oraz ochrona torowisk, mostów, stacji i urządzeń sterowania ruchem.
Funkcjonariusze patrolują rejony stacji, bocznic, przejazdów kolejowych oraz najważniejszych odcinków linii przebiegających przez powiat tczewski. Służby pozostają w stałej gotowości i na bieżąco monitorują sytuację.
Policja apeluje, by nie wchodzić na teren torowisk, nasypów, wiaduktów oraz inne miejsca związane z infrastrukturą kolejową. Każdą niepokojącą sytuację, podejrzane zachowanie lub zauważone uszkodzenia należy zgłaszać pod numer 112. Policja przypomina, by nie działać na własną rękę.
na podstawie: Policja Tczew.
Ostatnie Artykuły

Jakub Bączykowski w Tczewie - wieczór o emocjach, codzienności i teatrze

E.SENS w CKiS - elektronika z rockowym pazurem podbije Tczew

Kaskadowy pomiar w Tczewie - 58 kierowców wpadło na prędkości

Tczewskie zabytki dostaną głos - MBP pokaże książkę pisaną przez uczniów i naukowców

Sprzęt dzielnicowego zrobił furorę w przedszkolu w Swarożynie

Senioralia w Krakowie znów ściągną tysiące osób z Polski i zagranicy

Nowe laboratorium w Szpitalach Tczewskich ma skrócić drogę do diagnozy

Pod tczewskim panteonem policja oddała hołd ofiarom Katynia

Uciekł przed patrolem i uderzył w znak - zakazy miał do 2030 roku

Powiatowy informator ma skrócić drogę do pomocy w kryzysie psychicznym

Lasse i Maja wracają do Valleby, a poranki filmowe robią się łagodniejsze

W Tczewie pamięć o Katyniu wróciła pod panteon i do szkolnych prac

Do tczewskich szkół i przedszkoli wraca akcja, która odczarowuje codzienny dojazd

