Leszygród w tczewskiej bibliotece - słowiańskie opowieści, herbata i żywa publiczność

Wtorkowe spotkanie w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie zabrzmiało jak wejście do innego świata - pełnego mitów, grozy i niespodzianek. Autorka Elwira Dressler-Janik opowiadała o swojej serii „Leszygród”, a rozmowę prowadziła Adrianna Zakrzewska, co przyciągnęło lokalną publiczność i rozgorzałą dyskusję.
- Spotkanie w filii biblioteki przeniosło słuchaczy do świata Leszygród
- Rozmowa odsłoniła warsztat autorki i zadziałała jak zaproszenie do sięgnięcia po książki
Spotkanie w filii biblioteki przeniosło słuchaczy do świata Leszygród
W wydarzeniu, które odbyło się 2 grudnia w filii przy ul. Kościuszki 2, Elwira Dressler-Janik przybliżała czytelnikom słowiański koloryt swoich opowieści - od mrocznych motywów po drobne, urokliwe detale świata przedstawionego. Autorka mówiła też o tym, jak powstaje seria i z jakimi wyzwaniami spotyka się na rynku wydawniczym. Atmosfera momentami była napięta, momentami rozbawiona - publiczność nie oszczędzała pytań i komentarzy, a rozmowa potoczyła się naturalnie w stronę tworzenia bohaterów i inspiracji literackich 😊📚.
Rozmowa odsłoniła warsztat autorki i zadziałała jak zaproszenie do sięgnięcia po książki
Moderacja Adrianny Zakrzewskiej kierowała rozmową od kwestii warsztatowych po codzienne anegdoty - nawet wybór między herbatą ziołową a kawą znalazł swoje miejsce w opowieści o procesie twórczym. Sala żywo reagowała, co potwierdziło lokalne zainteresowanie takimi spotkaniami. Dla tych, którzy nie zdążyli przyjść, biblioteka przypomina, że można sięgnąć po książki autorki - są dostępne w wypożyczalni na Starym Mieście. Polecenie jest praktyczne - kto nie był, może nadrobić lekturą i sam sprawdzić, czy bardziej przemawia do niego magia Leszygrodu, czy surowy realizm opowieści ☕🌿.
Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie coraz częściej gości autorów, którzy łączą lokalne zainteresowanie z szerszymi literackimi trendami - to miejsca, gdzie warto się pojawiać, rozmawiać i wypożyczać książki.
na podstawie: MBP Tczew.
Ostatnie Artykuły

Tczewskie szkoły przebiegły cały rok. parkrun znów przyciągnął tysiące uczniów

W Tleniu dzieci ćwiczyły samoobronę. Policja ostrzegła też przed hejtem

Oszustwo na bliską osobę w Tczewie - 48-latka straciła 14 tysięcy złotych

Sekunda nieuwagi na polu może skończyć się tragedią dla dziecka

Jedno kopnięcie w szybę i zarzut - policja z Pelplina ustaliła 17-latka

Na Starym Mieście książki wyjdą na leżaki. Startuje wakacyjna biblioteka

Koła gospodyń wiejskich pokażą się w filmach. Ruszył pomorski konkurs

Starosta ucina plotki o likwidacji kursów. Zmiany są mniejsze, niż mówiono

Siatka na rowerze i kieszeń - wywiadowcy znaleźli narkotyki u trzech mężczyzn

Wakacyjne poniedziałki z planszówkami. Biblioteka stawia na wspólną zabawę

Ukradziony rower leżał w rzepaku - sprawcę zatrzymano w Poznaniu

Disney w wersji na żywo i na poduszkach. Taki koncert wciąga najmłodszych 🎶

Miał zakaz i uszkodzone auto - kontrola na DK91 skończyła się zatrzymaniem

Wśród alpak policja ostrzegła dzieci przed wakacyjnymi zagrożeniami
Przydatne dane teleadresowe
- Centrum Kształcenia Zawodowego w Tczewie - kontakt, wsparcie psychologiczne i dostępność
- Gminna Biblioteka Publiczna w Subkowach - kontakt, oferta i dostępność
- Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie - kontakt, historia, zabytki
- Urząd Stanu Cywilnego w Tczewie - kontakt, godziny, rejestracja urodzeń, odpisy aktów
- INWEST-KOM Gniew - kontakt, godziny, zgłaszanie awarii i e-usługi
- Urząd Miejski w Tczewie - adres, wydziały, kontakt i e-usługi
