Stare Miasto w Tczewie zamieni się w jarmark - ulice i plac będą wyłączone z ruchu

Stare kamienice, drewniane chatki i świąteczne światła - centrum Tczewa na kilka dni zmieni się w targowisko lokalnych wystawców. Organizatorzy proszą mieszkańców o uwagę i zabieranie samochodów z wyznaczonych stref. Atmosfera ma być kameralna, a przestrzeń bezpieczna dla spacerowiczów.
- W Tczewie ruch wyłączony na Starym Mieście
- Plac Hallera i sąsiednie ulice przekształcone w przestrzeń jarmarku
W Tczewie ruch wyłączony na Starym Mieście
Od 5 do 8 grudnia 2025 roku nastąpi całkowite wyłączenie z ruchu placu Hallera - chodzi o jezdnię wzdłuż kamienic 1-6 oraz 20-14. Zmiana została wprowadzona w związku z organizacją Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbędzie się w dniach 6-7 grudnia 2025. Organizator - Fabryka Sztuk w Tczewie - apeluje, by w tych dniach nie parkować aut w obrębie miejsca jarmarku.
Plac Hallera i sąsiednie ulice przekształcone w przestrzeń jarmarku
Jarmark zajmie plac Hallera oraz fragmenty ulic: Mickiewicza, Krótka, odcinki deptaków na Stefana kard. Wyszyńskiego i Jarosława Dąbrowskiego oraz łącznik przy bibliotece na Łaziennej. Prace techniczne, w tym montaż chat wystawienniczych, rozpoczną się 1 grudnia. Organizatorzy i służby miejskie przygotowują oznakowanie i zabezpieczenia, by ruch pieszy i dojazd służb ratunkowych były zapewnione.
Mieszkańcom warto zapamiętać konkretne daty wyłączeń i przesunąć parkowanie poza obszar jarmarku — to ułatwi rozstawienie stoisk i uniknięcie mandatów. Na czas wydarzenia centrum zyska świąteczny charakter, ale też ograniczoną dostępność dla kierowców.
na podstawie: Urząd Miasta Tczewa.
Ostatnie Artykuły

Jakub Bączykowski w Tczewie - wieczór o emocjach, codzienności i teatrze

E.SENS w CKiS - elektronika z rockowym pazurem podbije Tczew

Kaskadowy pomiar w Tczewie - 58 kierowców wpadło na prędkości

Tczewskie zabytki dostaną głos - MBP pokaże książkę pisaną przez uczniów i naukowców

Sprzęt dzielnicowego zrobił furorę w przedszkolu w Swarożynie

Senioralia w Krakowie znów ściągną tysiące osób z Polski i zagranicy

Nowe laboratorium w Szpitalach Tczewskich ma skrócić drogę do diagnozy

Pod tczewskim panteonem policja oddała hołd ofiarom Katynia

Uciekł przed patrolem i uderzył w znak - zakazy miał do 2030 roku

Powiatowy informator ma skrócić drogę do pomocy w kryzysie psychicznym

Lasse i Maja wracają do Valleby, a poranki filmowe robią się łagodniejsze

W Tczewie pamięć o Katyniu wróciła pod panteon i do szkolnych prac

Do tczewskich szkół i przedszkoli wraca akcja, która odczarowuje codzienny dojazd

