UM Tczew: Zawodniczki Pogoni Tczew ze srebrnym medalem futsalowego Pucharu Polski
Po udanym ćwierćfinałowym spotkaniu z Mistrzyniami Polski AZS UAM Poznań, drużyna Mateusza Sroki stanęła przed szansą pokazania swoich umiejętności w finałowej czwórce turnieju o Puchar Polski w futsalu, który odbył się w weekend 2-3 kwietnia. Tczewianki ostatecznie zajęły historyczne drugie miejsce, pokonując w półfinale Unifreeze Górzno (8-6 po dogrywce), oraz ulegając w finale zespołowi Słomniczanki Słomniki (0-3).
Pierwszy mecz turnieju final four, bardzo dobrze rozpoczął się dla Pogoni, Julia Sitarz w 1 minucie, po składnej akcji zespołu wyprowadziła go na prowadzenie, jednak był to jeden z niewielu pozytywnych momentów pierwszej połowy. Drużyna z kujawsko-pomorskiego wykorzystując nieco nerwową postawę Pogoni, przejęła inicjatywę i za sprawą dobrze dysponowanej Agaty Bały, strzeliła aż cztery bramki do przerwy.
Podopieczne Mateusza Sroki zdecydowanie lepiej zaprezentowały się w drugiej połowie i natychmiastowo rzuciły się do odrabiania strat. Dwa trafienia Julii Jędrzejewskiej oraz jedno Łucji Tabor po raz pierwszy pozwoliły drużynie z Tczewa wyjść na prowadzenie, jednak zawodniczki z Górzna nie zamierzały się poddawać i po 40 minutach efektywnego czasu gry, na tablicy widniał remis 5-5.
Intensywne tempo meczu utrzymywało się także w dziesięciominutowej dogrywce. Najpierw obie drużyny wymieniły się ciosami” i po 43 minutach wynik nadal pozostawał nierozstrzygnięty. W 44 minucie kolejny gol Julii Jędrzejewskiej ponownie wyprowadził Pogoń na prowadzenie. Unifreeze wywalczył jeszcze dwa rzuty karne, starając się odrobić starty, ale doskonała dyspozycja Adriany Banaszkiewicz w obu przypadkach uchroniła Tczewianki od starty bramek. Rywalki z sąsiedniego województwa były bardzo groźne w ataku, natomiast Łucja Tabor na minutę przed końcem dogrywki skompletowała hattricka i tym samym pogrzebała szanse drużyny z Górzna na awans.
W drugiej parze półfinałowej Słomniczanka Słomniki pokonała Rekord Bielsko-Biała w również bardzo zaciętym meczu zapewniając sobie awans dopiero w rzutach karnych. Obie drużyny stanęły do pojedynku o Puchar Polski w niedzielę o godzinie 13:00.
Pogoń ponownie mogła szybko wyjść na prowadzenie, ale dobra postawa zarówno defensywy jak i bramkarki drużyny ze Słomnik sprawiły, że rzadkie sytuacje strzeleckie nie zostały zamienione na bramki. Inaczej sytuacja miała się po stronie rywalek, które raz za razem zagrażały bramce bronionej przez Adę Banaszkiewicz, aż w końcu w 8. Minucie meczu wynik otworzyła Włodarczyk. Dalsza dobra gra w defensywie Słomniczanki doprowadziła do utrzymania się wyniku do przerwy.
Zawodniczki Mateusza Sroki już wielokrotnie wychodziły z opresji po pierwszej połowie i rzeczywiście, gra w drugiej części spotkania napawała optymizmem, natomiast brak skuteczności sprawił, że wynik nie zmienił się aż do 31. Minuty spotkania. Wtedy to drugie trafienie dołożyła Katarzyna Włodarczyk, a dwie minuty później skompletowała hattricka, ustalając wynik meczu i prowadząc swoją drużynę do triumfu w Pucharze.
Drużyna Pogoni, zakończyła więc futsalowy sezon srebrnym medalem Pucharu Polski i w bardzo pozytywny sposób przedstawiła się przyszłym rywalkom. Przypomnijmy, że Tczewianki awansowały do Ekstraligi futsalu i mecze z tak wymagającymi rywalkami staną się dla nich codziennością.
Banaszkiewicz A., Niemaszyk N., Jędrzejewska J., Rembalska A., Czarnecka N., Dziadzio W., Jeleń J., Kwiatkowska A., Ścisłowska J., Tabor Ł., Sitarz J., Podsiadło S., Osowska V.
Urząd Miejski w Tczewie,
wrotatczewa.pl/zawodniczki-pogoni-tczew-ze-srebrnym-medalem-futsalowego-pucharu-polski/
Ostatnie Artykuły

Egipskie all-inclusive pod Tczewem - rodzinna komedia z ostrym pazurem

Drift kosztował 5 tysięcy - policja zatrzymała też pijanego kierowcę Audi

Ósmoklasiści zdali to różnie. Tczew pokazuje twarde liczby egzaminu

Taneczny rejs po Wiśle dla seniorów. Sobieski popłynie z muzyką i tańcem

Tczewskie szkoły przebiegły cały rok. parkrun znów przyciągnął tysiące uczniów

W Tleniu dzieci ćwiczyły samoobronę. Policja ostrzegła też przed hejtem

Oszustwo na bliską osobę w Tczewie - 48-latka straciła 14 tysięcy złotych

Sekunda nieuwagi na polu może skończyć się tragedią dla dziecka

Jedno kopnięcie w szybę i zarzut - policja z Pelplina ustaliła 17-latka

Na Starym Mieście książki wyjdą na leżaki. Startuje wakacyjna biblioteka

Koła gospodyń wiejskich pokażą się w filmach. Ruszył pomorski konkurs

Starosta ucina plotki o likwidacji kursów. Zmiany są mniejsze, niż mówiono

Siatka na rowerze i kieszeń - wywiadowcy znaleźli narkotyki u trzech mężczyzn

Wakacyjne poniedziałki z planszówkami. Biblioteka stawia na wspólną zabawę
Przydatne dane teleadresowe
- Starostwo Powiatowe w Tczewie - kontakt, wydziały, rejestracja pojazdów
- Dom Pomocy Społecznej w Pelplinie - zasady przyjęcia, koszty i zakres opieki
- Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Tczewie - kontakt, godziny, procedury
- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tczewie - kontakt, godziny, zasiłki i wsparcie
- Nadzór Wodny w Tczewie - kontakt, godziny, pozwolenia wodno-prawne
- Biblioteka - Ośrodek Kultury w Morzeszczynie - placówki, kontakt i oferta
