W największym klubie bilardowym w Polsce Strefa Łódź odbył się pierwszy zjazd I Polskiej Ligi Bilardowej. Po raz pierwszy w nowej formule i bogatej oprawie zagrało dziesięć drużyn z całej Polski. W tym dwie ekipy z Tczewa: Europool Arkadia Tczew i beniaminek Arkadia II Tczew.

W drużynie Europool Arkadia zagrali: Mateusz Sząszor, Kamil Sząszor, Jakub Bottcher oraz dwaj nowi bardzo doświadczeni zawodnicy: Roman Wasilewski i Paweł Krysiński. Arkadia II Tczew grała w niezmieniony składzie, czyli tym co wywalczył awans do I ligi: Krzysztof Szczepański, Michał Stojałowski, Kacper Konkel, Cezary Antczak i Paweł Dziwosz.

Drużyny w pierwszej lidze w tym sezonie rywalizują w jednym miejscu podczas trzech dwudniowych zjazdów i grają systemem każdy z każdym i rewanż. W pierwszej kolejce doszło do derbów Tczewa. Bardziej doświadczona ekipa Europool Arkadia zdecydowanie pokonała Arkadię II. Nie inaczej było w pozostałych kolejkach. Doskonała gra i sześć zwycięstw uplasowało zespół Europool Arkadia na pierwszym miejscu w pierwszoligowej tabeli. Ciekawostką jest fakt, iż Kamil Sząszor dwukrotnie odprawił swoich rywali w stosunku 10:0. Dwa punkty przewagi nad drugim zespołem daje pewność walki o Bilardową Ekstraklasę. Nowi gracze w zespole dają oprócz jakości też duży spokój i wspaniałą atmosferę. Będą też kołem napędowym dla najmłodszego zawodnika Kuby Bottchera, który zbiera dopiero seniorskie bilardowe szlify. Notabene Kuba zagrał w tym zjeździe trzy pojedynki w deblu i wszystkie wygrał.

Drugi zespół z Tczewa Arkadia II wywalczyła w sześciu meczach siedem punktów. Daje to im siódme miejsce w tabeli, pierwsze ponad kreską oddzielająca drużyny zagrożone spadkiem do drugiej ligi. Bilardziści Arkadii II wygrali trzy mecze, pokonując zespoły z Gdańska, Rzeszowa i Łodzi. Najlepiej spisał się Kacper Konkel, który wygrał dwa pojedynki indywidualne i dwa w deblu.

Drugi zjazd I ligi odbędzie się 3-4 czerwca.

W miniony weekend rywalizowała też druga liga. Jedyny reprezentant Tczewa Kosmopell Arkadia III zagrał drugą kolejkę w Starogardzie Gdańskim. Gospodarze Omida-Kmicic pokonali tczewian 5:1 i liderują w pierwszej grupie II ligi. Jedyny punkt dla Arkadii zdobył debel Sandra Aftka i Paweł Guziński. Trzecia kolejka II ligi już 25 czerwca. Kosmopell Arkadia III zagra na własnych stołach z Green Club Gdańsk – Przyprawy Świata.

A. Sząszor