Dzień Dawcy Szpiku w Tczewie 2025 z rekordową liczbą nowych dawców

W Tczewie ponad 250 osób zgłosiło się do rejestru dawców szpiku, pokazując jak wielka siła tkwi w solidarności mieszkańców. To wydarzenie to nie tylko statystyki, ale prawdziwa nadzieja dla potrzebujących, a także dowód na to, że każdy z nas może uratować czyjeś życie.
- Fabryka Sztuk w Tczewie tętniła życiem podczas Dnia Dawcy Szpiku
- Młodzi artyści i wolontariusze z Tczewa tworzyli niezapomnianą atmosferę
- Tczewskie szkoły rozszerzyły akcję rejestracji dawców na cały tydzień
Fabryka Sztuk w Tczewie tętniła życiem podczas Dnia Dawcy Szpiku
31 maja 2025 roku Fabryka Sztuk w Tczewie stała się miejscem pełnym emocji i zaangażowania. W godzinach od 9:00 do 15:00 odbyła się tam wyjątkowa akcja, której celem była rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego oraz krwiotwórczych komórek macierzystych. Inicjatywa ta została objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Tczewa, Łukasza Brządkowskiego, który swoją obecnością podkreślił wagę tego przedsięwzięcia.
Wydarzenie przyciągnęło wielu mieszkańców, którzy chcieli aktywnie wesprzeć Fundację DKMS i zwiększyć szanse na znalezienie zgodnego dawcy dla osób chorych na nowotwory krwi. Szczególnym motywem przewodnim była historia pana Piotra Kaczmarka, dyrektora Szkoły Podstawowej nr 11 w Tczewie, dla którego poszukiwany jest dawca szpiku.
Młodzi artyści i wolontariusze z Tczewa tworzyli niezapomnianą atmosferę
Całe wydarzenie nabrało wyjątkowego charakteru dzięki występom uczniów tczewskich szkół: SP 10, SP 11, SP 12 oraz szkół średnich ZSE, ZST i ZSBiO. Młodzi wokaliści, tancerze i muzycy wprowadzili publiczność w pozytywny nastrój pełen nadziei i energii. To właśnie ich zaangażowanie pokazało, jak ważne są takie inicjatywy dla społeczności lokalnej.
Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku kawa, herbata i domowe ciasta sprzyjały rozmowom i integracji uczestników. Za sprawną organizację odpowiadali wolontariusze zarówno młodzież ze Szkolnego Koła Caritas oraz uczniowie ZSBiO, jak i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 11 oraz bliscy pana Piotra Kaczmarka.
Tczewskie szkoły rozszerzyły akcję rejestracji dawców na cały tydzień
Akcja Dzień Dawcy Szpiku Kostnego” nie ograniczyła się jedynie do soboty. Od 27 maja do 2 czerwca 2025 roku rejestracje prowadzone były również we wszystkich publicznych szkołach podstawowych oraz placówkach średnich takich jak ZSBiO, ZSE i I LO. Dzięki temu baza Fundacji DKMS powiększyła się o kolejne 168 osób gotowych pomóc potrzebującym.
Łącznie podczas całej akcji zarejestrowano aż 251 potencjalnych dawców to imponujący wynik świadczący o ogromnym sercu mieszkańców Tczewa. Każda z tych osób może w przyszłości stać się bohaterem ratującym czyjeś życie.
To niezwykłe widzieć tak wielkie zaangażowanie ludzi z naszego miasta. Każdy z nas może zrobić różnicę” podkreślają organizatorki Grażyna Antaczak i Iwona Kordys.
Opierając się na: Urząd Miasta Tczewa
Ostatnie Artykuły

Fashion Swap w Tczewie - biblioteka zamieni się w modową wymianę

Cios w twarz i szybki finał - 40-latek trafił do aresztu

Dyplomatyczne wizyty z potknięciami - Tczew usłyszy o światowych skandalach

Młodzi biegacze wrócą na stadion. W Tczewie rusza puchar im. Kazimierza Zimnego

Ratownictwo medyczne II stopnia — jak pogłębić wiedzę, by działać skuteczniej pod presją czasu?

Grochola, emocje i rozmowy do zapamiętania - tczewski klub znów czytał

Majówka może skończyć się pożarem albo włamaniem - policja ostrzega

Tczewskie chóry jadą do Pelplina z programem pełnym wiosennego rytmu

W Tczewie zatrzymali trzech cudzoziemców - dwóm ruszyła deportacja

Na tropie średniowiecza w Tczewie. Spacer zamieni się w przygodę

Fabryka Sztuk otwiera majówkę na spokojnie i bez biletów

W Tczewie stanęły nowe toalety. Miasto stawia na wygodę w parkach i na placach zabaw

W Tczewie porozmawiają o bestsellerze o sile wykształcenia

