Nie milczeli - dzielnicowi i MOPS przypięli białe wstążki

Dzielnicowi i pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej publicznie przypięli białe wstążki - znak przystąpienia do międzynarodowej kampanii przeciw przemocy wobec kobiet. Gest odbył się jako wspólne przesłanie gotowości do reagowania i współpracy między służbami a instytucjami pomocowymi.
Dzielnicowi wraz z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wzięli udział w akcji Biała Wstążka. Uczestnicy wspólnie przypięli symboliczne wstążki, podkreślając jedność działań w przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet.
Organizatorzy przypomnieli, że kampania Biała Wstążka jest międzynarodowa - odbywa się w ponad 60 krajach i trwa od 25 listopada do 10 grudnia. Skierowana jest przede wszystkim do mężczyzn i ma na celu zachęcenie do sprzeciwu wobec przemocy oraz wskazanie jej jako naruszenia podstawowych praw człowieka.
Podczas spotkania rozmawiano o zagrożeniach, z jakimi zmagają się osoby doświadczające przemocy, oraz o sposobach reagowania i udzielania wsparcia. Zdaniem uczestników takie działania wzmacniają współpracę pomiędzy Policją a instytucjami pomocowymi i akcentują odpowiedzialność za bezpieczeństwo w miejscach pracy oraz we wspólnotach.
Dzielnicowi - funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji - deklarowali gotowość do współpracy z MOPS w zakresie pomocy osobom krzywdzonym. Organizatorzy podkreślili, że nie wystarczy nie stosować przemocy samemu; ważne jest też reagowanie, gdy jej jesteśmy świadkami.
Jeżeli ktoś doświadcza przemocy lub potrzebuje porady, pomoc dostępna jest całodobowo pod numerem: 800 120 002 - Niebieska Linia.
na podstawie: Policja Tczew.
Ostatnie Artykuły

„Terror - decyzja należy do Ciebie” stawia widza pod ścianą moralnego wyboru

Nowe spotkania dla seniorów. W Tczewie planują ruch, muzykę i tańce

Tczewska biblioteka zamienia się w miejską grę. Pieczątki czekają przez tydzień

Z jednego dyskontu znikały towary - kryminalni policzyli 11 kradzieży

W Tczewie ostrzegli młodzież przed handlem ludźmi ukrytym w ofertach pracy

Działkowcy dostaną kontenery i szansę na dotację dla ogrodów

Wojewoda mówi „nie” zmianie granic Tczewa. Decyzja rządu zapadnie latem

Manga zamiast szkolnej lektury - Tczew szykuje spotkanie z popkulturą

Jakub Małecki w Tczewie - biblioteka szykuje spotkanie, które zostanie w głowie

Kawa, książki i planszówki. Tczewska biblioteka otwiera SeniorKawkę

Kradzież perfum za blisko 2000 zł skończyła się zatrzymaniem w Tczewie

1000 zł zniknęło przy okienku - tczewska policja szybko namierzyła sprawczynię

Polski Związek Łowiecki zacieśnia współpracę z Czechami i Słowacją. Wspólna walka z ASF i nowe działania dla ochrony przyrody

