Orszak Trzech Króli w Tczewie - podziękowania dla organizatorów i darczyńców

W Tczewie uroczysty Orszak Trzech Króli zgromadził mieszkańców po raz już po raz trzynasty, a organizatorzy nie kryli wdzięczności za wsparcie instytucji, stowarzyszeń i osób prywatnych. Wydarzenie odbyło się 6 stycznia, a krótkie spotkanie z podziękowaniami miało miejsce 5 lutego. Przyozdobione kolędami i barwnymi strojami przejście znów stało się jednym z zimowych symboli miasta.
- Orszak Trzech Króli - kto pomagał i za co dziękowano
- W Tczewie podziękowania wręczono podczas krótkiego spotkania
Orszak Trzech Króli - kto pomagał i za co dziękowano
Orszak Trzech Króli to coroczna inicjatywa, która opiera się na wsparciu wielu podmiotów. W tym roku organizatorzy przypomnieli, że bez zaangażowania instytucji, stowarzyszeń i darczyńców paradę trudno byłoby przygotować. Podziękowania popłynęły od głównego organizatora, Stefana Kukowskiego, a także od przedstawicieli władz - Łukasza Brządkowskiego i Mirosława Augustyna. Organizatorzy podkreślali, że to współpraca międzysektorowa pozwala zachować coroczną tradycję i atmosferę wspólnego świętowania.
W Tczewie podziękowania wręczono podczas krótkiego spotkania
Oficjalne podziękowania wręczono podczas krótkiego spotkania na początku lutego, podczas którego w imieniu prezydenta Tczewa pismo z wyrazami uznania przekazała sekretarz miasta Joanna Odya. Przypomniano tam o roli darczyńców i wolontariuszy oraz o znaczeniu wydarzenia jako integrującego momentu w kalendarzu miejskim. Uczestnicy spotkania zgodnie zapowiedzieli, że Orszak wróci za rok i że prace nad kolejną edycją rozpoczną się odpowiednio wcześniej.
Organizatorzy zwrócili uwagę na to, co przyciąga mieszkańców - wspólne przeżywanie tradycji, rodzinny charakter i możliwość bezpośredniego udziału w miejskim wydarzeniu. W nadchodzących miesiącach warto obserwować komunikaty organizatorów, jeśli ktoś chce pomóc w przygotowaniach lub zgłosić wsparcie finansowe bądź organizacyjne — takie zaangażowanie najczęściej decyduje o skali i jakości kolejnej edycji Orszaku.
na podstawie: Urząd Miasta Tczewa.
Autor: krystian
Ostatnie Artykuły

Tczewskie stare miasto znów stanie się drogą modlitwy i ciszy

Kwalifikacja wojskowa wraca do Tczewa i obejmie też kobiety pod koniec kwietnia

Między Rożentalem a Kulicami ruszy remont za ponad milion złotych

18 km/h za dużo i ponad promil - drogówka zatrzymała 47-latka

Strefa zakażenia znika, ale hodowcy w powiecie tczewskim nadal muszą uważać

Przełom w edukacji ratowników na Pomorzu. PANS z jedynymi takimi studiami magisterskimi w regionie!

Tczew dostaje podwójny cios - iMMODiUM i Taryfa rozkręcą CKiS
![[PIŁKA RĘCZNA] Sambor Latocha Agropom Tczew – SKF KPR Sparta Oborniki 35:34 w I Lidze Mężczyzn (Grupa A) – thriller w Tczewie i cenne punkty gospodarzy](/images/mecz/thumbnails/sambor-latocha-agropom-tczew-skf-kpr-sparta-oborniki-21032026-3534.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] Sambor Latocha Agropom Tczew – SKF KPR Sparta Oborniki 35:34 w I Lidze Mężczyzn (Grupa A) – thriller w Tczewie i cenne punkty gospodarzy

W Tczewie padły słowa wdzięczności, a sołtysi wrócili z wyróżnieniami

Od ukrytych książek do miejskiej wspólnoty - tczewska biblioteka świętuje 80 lat

Most Tczewski znów rusza z miejsca po podpisaniu nowych umów

Portfel przy bankomacie w Tczewie otworzył im drogę do zakupów i zarzutów

Policyjny sprzęt w przedszkolu - maluchy z Tczewa chłonęły zasady bezpieczeństwa

