Tczew szuka mocnych haseł o psach. Najlepsze trafią na miejskie tabliczki

FOT. Urząd Miasta w Tczewie
Podczas Sobótek Tczewskich na bulwarze nadwiślańskim pojawi się stoisko, które łączy zabawę z bardzo konkretną prośbą. Obywatelska Grupa Działania, działająca przy projekcie BALCA, chce zebrać pomysły na hasła do tabliczek przypominających o sprzątaniu po psach. Na miejscu ma być klimatyczny quiz, psi pakiet z woreczkami i okazja, by własny tekst rzeczywiście trafił do przestrzeni miasta. To lekka forma, ale temat jest codzienny i dla wielu spacerowiczów dobrze znany.
- Na bulwarze pojawi się stoisko z quizem i małą nagrodą
- Hasła mają być lekkie, ale dobrze zapamiętane
Na bulwarze pojawi się stoisko z quizem i małą nagrodą
Akcja została wpisana w program niedzielnych Sobótek Tczewskich. W godzinach 12–15 na bulwarze nadwiślańskim przedstawiciele Obywatelskiej Grupy Działania będą zachęcać do udziału w zabawie, która ma klimat, ale i konkretne zadanie do wykonania.
Organizatorzy przygotowali:
– klimatyczny quiz,
– psi pakiet z woreczkami na spacery,
– możliwość własnoręcznego wykonania ekologicznej torby.
To nie jest tylko festynowy dodatek. W tle stoi międzynarodowy projekt BALCA – Wspólne działania dla klimatu w regionie Morza Bałtyckiego, a sam pomysł ma przypominać, że porządek w mieście zaczyna się od prostych nawyków. W tym przypadku od zebrania po swoim psie.
Hasła mają być lekkie, ale dobrze zapamiętane
Najciekawsza część zabawy dopiero się zaczyna. Organizatorzy proszą, by wymyślać krótkie hasła, które później mogłyby znaleźć się na tabliczkach ustawionych w różnych miejscach Tczewa. Mogą być żartobliwe, związane z miastem, konkretnym osiedlem albo rozpoznawalnym punktem w okolicy.
Ważne, by tekst był:
– czytelny i krótki,
– pomysłowy,
– najlepiej z lokalnym odniesieniem,
– na tyle trafny, by zatrzymał spojrzenie przechodnia.
Najlepsze propozycje mają zostać wydrukowane i umieszczone w przestrzeni miejskiej. To oznacza, że pojedynczy pomysł może zamienić się w znak widoczny dla wielu osób — i przypominać o obowiązku, który dla właścicieli psów jest zwyczajny, ale dla czystości ulic, trawników i podwórek ma spore znaczenie.
Organizatorzy zapowiadają, że będą czekać na zainteresowanych podczas Sobótek. Wystarczy przyjść, podać własny pomysł i spróbować połączyć miejską zabawę z czymś naprawdę użytecznym.
na podstawie: Urząd Miasta w Tczewie.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Urząd Miasta w Tczewie). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Trzy wykroczenia i dwa wjazdy na czerwonym. Policja kontrolowała e-mobilność w Tczewie

Kierująca Skodą straciła panowanie na A1. Pasażerka trafiła do szpitala

Wody Polskie przypominają o limitach poboru wody bez pozwolenia

Forum Ekonomiczne w Karpaczu wraca z pierwszymi ogłoszonymi gośćmi. To ostatnie dni tańszych zapisów

Czy mieszkańcom Tczewa po drodze do PSZOK? Trwa badanie

Autobusy w powiecie tczewskim. Rozkłady i ceny w jednym miejscu

Święto Kociewia wraca na Jarmark św. Dominika. Tczewski akcent

Kawa, książki i planszówki w Tczewie. SeniorKawka wraca do biblioteki

Biblioteki Plenerowe w Tczewie zapraszają dzieci na wakacyjną przygodę.

Wymień zamiast wyrzucać - biblioteka na Nowym Mieście daje rzeczom drugie życie

SeniorKawka w Tczewie łączy rozmowy, książki i spokojny czas

Kask nie jest wyborem. Policjanci przypomnieli dzieciom zasady wakacji w Tczewie

Miał 0,46 promila na motorowerze. W paczce papierosów znaleziono marihuanę

„Pracownik banku” chciał przejąć oszczędności 74-latka z Tczewa
Przydatne dane teleadresowe
- Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie - kontakt, godziny, opinie przeciwpożarowe
- Urząd Miasta i Gminy Pelplin - kontakt, godziny, budynki i e-usługi
- Urząd Miasta i Gminy Gniew - kontakt, godziny, wydziały i e-usługi
- Tczewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego - kontakt, BOK, działy i e-usługi
- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Pelplinie - kontakt, godziny, świadczenia
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Morzeszczynie - kontakt, godziny, zasiłki
