2019 Sobótki Tczewskie - zespoły na www Dzień 1_zmniejszone.jpg

Prezydent Miasta Tczewa i Centrum Kultury i Sztuki zapraszają na SOBÓTKI TCZEWSKIE 2019.

godz. 17:00 – rozpoczęcie imprezy...... Holi Festival Poland – Święto Kolorów

 

SCENA GŁÓWNA:

godz. 18.30 – koncerty zespołów: ENEJ, MAD IN POLAND i CZARNE KWIATY

godz. 22:45 – pokaz laserowy

 

Ponadto:

 • Krasnal Europark
 • Stanowiska promocyjne partnerów i sponsorów
 • Stanowiska handlowe
 • Stanowiska rękodzielników
 • Punkt gastronomiczny

 

ENEJ

To polski zespół rockowo-folkowy, założony w 2002 roku w Olsztynie, przez braci Piotra i Pawła Sołoduchów oraz ich przyjaciela Łukasza Kojrysa (obecnego managera zespołu). Nazwa zespołu pochodzi od imienia głównego bohatera "Eneidy" Iwana Kotlarewskiego - Eneja, wesołego kozaka podróżującego po świecie. Grupa to mieszanka różnorodna kulturowo, co ma swe źródło w pochodzeniu członków zespołu - rodzina braci Sołoduchów ma korzenie ukraińskie, Mirosław Ortyński urodził się we Lwowie, a pozostali członkowie zespołu to Polacy.

Za przełomowy moment w historii zespołu uznać należy rok 2011 i wygraną w programie Must Be The Music - Tylko Muzyka w telewizji Polsat. Zwycięstwo otworzyło grupie drogę do szerszego grona słuchaczy. Stacje radiowe, już dzień po wielkim finale programu, zaczął podbijać utwór "Radio Hello", stając się hitem lata 2011. Od tego czasu ENEJ regularnie pojawia się na największych i najbardziej prestiżowych festiwalach w Polsce, takich jak Heineken Open'er Festival, Przystanek Woodstock (2011 nagroda Złotego Bączka za najlepszy koncert festiwalu w roku poprzednim), Jarocin Festiwal, KFPP w Opolu (nagroda SuperPremiery 2012 oraz SuperJedynka w kategorii SuperPrzebój 2013), TOPtrendy Festiwal (tytuł Największego Przeboju Roku), Sopot Top of the Top Festival.

 

ENEJ ma na swym koncie osiem singli bijących rekordy popularności w sieci i królujących na listach przebojów wszystkich największych rozgłośni radiowych w Polsce. Są to "Radio Hello", "Skrzydlate ręce", "Tak smakuje życie", "Lili" i "Symetryczno-Liryczna", „Zbudujemy Dom”, „Nie chcę spać” oraz „Kamień z napisem LOVE”

Zespół koncertuje w Polsce, jak również poza granicami kraju (Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Litwa, Ukraina, Włochy, Belgia, Czechy, Niemcy).

 

MAD in Poland

Jest jak portal łączący Pomorze z Liverpoolem, koktajl brzmień północy Polski z zachodem Wielkiej Brytanii. Obydwa miejsca posiadają bardzo ciekawą, muzyczną historię. Zespół MAD in Poland ma szansę być ich wspólnym rozdziałem. Wokalista grupy, Craig Coppock, rodowity Brytyjczyk przyjechał do Polski za Polką poznali się w Liverpool obecnie mieszka z rodziną w Gdańsku. Reszta zespołu, gitarzysta Błażej Kucman, basista Piotr Orłowski oraz perkusista Tomasz Boćkowski to pomorscy muzycy grający aktywnie od wielu lat. Wypadkowa czterech - często bardzo rozbieżnych - wizji ukierunkowała styl muzyczny zespołu. Nie uświadczycie tu zmian metrum, czy ciągnących się solówek gitarowych, jest za to prosto, melodyjnie, a przy okazji niezwykle autentycznie i bardzo gitarowo.

 

Czarna Kwiaty

To formacja z Tczewa. Ich muzyka to mieszanka bardzo energetycznego rock’n’rolla z elementami alternative, stoner oraz funk rocka.

Dwukrotni ćwierćfinaliści polsatowskiego Must Be The Music. Laureaci oraz uczestnicy wielu festiwali, takich jak: Koncert Pamięci Grzegorza Ciechowskiego 2017, Przystanek Woodstock, Heroes of Vintage, ENmusic Festival, Festiwal Muzyczny UnderGramy, Festiwal Kolorów, Festiwal w Dolinie Charlotty, In Memoriam Festiwal Grzegorza Ciechowskiego, Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa, Open Arts Festival.

Ponadto uczestnicy koncertu z cyklu Metropolia jest Okey na żywo w Radiu Gdańsk, programu telewizyjnego Pomorze na weekend w TVP i wielu innych.

Czarne Kwiaty mają na swoim koncie współpracę z takim artystami jak: Jarek Janiszewski (Bielizna, Czarno Czarni), Adam Wendt, Romek Puchowski, Henryk Gołębiewski, Andriey Konstantinov (Nowosybirsk, Rosja).

Każdy występ Czarnych Kwiatów to gwarancja solidnej dawki dobrej zabawy, która kryje się za połączeniem charyzmatycznego wokalu, potężnych gitarowych riffów oraz doskonałej sekcji rytmicznej.

Zespół obecnie promuje swoją debiutancką płytę „Marzyciele”, ale ich koncerty przeplatane są również niepublikowanymi dotąd kawałkami, które ukażą się na kolejnym albumie.

CZARNE KWIATY – SKŁAD:

 • ASIA GAWRYSZEWSKA – bas
 • ROBERT CZAJKOWSKI – gitara
 • ZBYSZEK SYLWESTROWICZ – perkusja
 • JACEK LANGOWSKI – gitara
 • MICHAŁ SARNOWSKI – wokal

 

Co, gdzie, kiedy?

 • Sobótki Tczewskie 2019 - koncerty: ENEJ, Mad in Poland, Czarne Kwiaty
 • Co? Impreza
 • Gdzie, kiedy, bilety?
  22.06.2019, 17:00
  Bulwar Nadwiślański
  Wstęp wolny
 • Informacje, kasa biletowa Pn: nieczynna
  Wt: 10:00 - 15:00
  Śr: 12:00 - 18:00
  Cz: 12:00 - 18:00
  Pt: 12:00 - 15:00
  So, Nd: 1 godz. przed wydarzeniem