Wiosenna regeneracja skóry po zimie - poznaj zabiegi ELIGHT

Skóra po zimie jest przesuszona i zmęczona. Ogrzewanie w domach, ciepły nawiew w samochodach, a potem wystawienie na mróz i wiatr, to wszystko powoduje, że nie wygląda zdrowo. Skóra potrzebuje impulsu do regeneracji. Jaśniejąca i pełna blasku cera jest możliwa dzięki innowacyjnemu zabiegowi ELIGHT dostępnemu w salonie DepilConcept w Łodzi.

Czym jest zabieg ELIGHT?

Zmarszczki to wgłębienia w skórze powstające wskutek działania czynników związanych z upływem czasu. Mogą być także spowodowane zmniejszeniem produkcji kobiecych hormonów płciowych (estrogenów), które wspomagają utrzymanie prawidłowej struktury skóry poprzez zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny i dzięki temu poprawiają nawilżenie i unaczynienie. Spadające z wiekiem stężenie tych hormonów wpływa na utratę jędrności i elastyczności skóry. Starzenie się może być spowodowane również szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, które inicjują zmiany w strukturze skóry. Takich czynników wokół nas jest bardzo dużo. Smog, wolne rodniki, chemiczne substancje, z którymi stykamy się w niezdrowym jedzeniu pełnym konserwantów i sztucznych barwników. Do tego dochodzi brak snu, używki i życie w stresie. To wszystko powoduje, że skóra starzeje się znacznie szybciej. W odpowiedzi na rosnące potrzeby zapobiegania procesom starzenia stworzyliśmy ofertę zabiegów fotoodmładzających. ELIGHT korzysta z najnowszych zdobyczy techniki - cechuje się minimalną inwazyjnością i bazuje na naturalnych procesach regeneracyjnych. ELIGHT nie ingeruje w biologię skóry, a jedynie ją uaktywnia i przyspiesza naturalne funkcje.

Sprawdź: Depilacja IPL i depilacja woskiem w Łodzi w DepilConcept

Dlaczego skóra się starzeje?

Proces starzenia się skóry jest naturalny, ale możemy wiele zrobić, żeby go opóźnić. Jednym z kluczowych powodów utraty sprężystości skóry jest niedostateczne nawilżenie, ponieważ przesuszona skóra szybciej się starzeje. Nadmierna ekspozycja na słońce także przyczynia się do powstania zwiotczeń. Promieniowanie słoneczne UV uszkadza skórę i znacznie obniża jej zdolność do regeneracji. Wielu czynników, które powodują proces starzenia nie da się wyeliminować, jednak nie wszystko stracone. Utratę jędrności skóry możemy opóźnić i cieszyć się młodym wyglądem przez długi czas.

ELIGHT - innowacja w odmładzaniu

Tutaj z pomocą przychodzą zabiegi fotoodmładzania. Specjalnie dobrana wiązka światła IPL stymuluje fibroblasty – komórki skóry odpowiedzialne za tworzenie kolagenu i elastyny. Pod wpływem zwiększenia temperatury w skórze uruchamiane są naturalne procesy regeneracji. Zwiększa się produkcja włókien sprzyjających utrzymaniu młodego wyglądu. W wyniku działania termicznego poprawia się również mikrokrążenie krwi, dzięki czemu skóra jest lepiej odżywiona i dotleniona. Dodatkowy efekt to redukcja drobnych przebarwień i blizn.

Fotoodmładzanie ELIGHT

Zabiegi ELIGHT są mało inwazyjne, dlatego bez przeszkód możemy je wykonywać w przerwach pomiędzy codziennymi obowiązkami. Brak podrażnień nie generuje problemów związanych z koniecznością rekonwalescencji – już w kilka minut po zabiegu można wrócić do codziennych czynności. Efekty widoczne są już po pierwszej sesji. Następuje redukcja drobnych zmarszczek, poprawa napięcia i elastyczności skóry oraz wyrównanie kolorytu cery. Dla pogłębienia i utrwalenia efektu należy skorzystać z zaleceń eksperta DepilConcept.