Ile kosztują aparaty ortodontyczne?

Ortodoncja to bez wątpienia jeden z najbardziej skomplikowanych odłamów stomatologii, a co za tym idzie – jeden z najbardziej kosztownych. Jeżeli my lub nasze dziecko potrzebujemy założenia aparatu ortodontycznego lub przynajmniej konsultacji w tym zakresie, musimy niestety nastawić się na spore koszty. Ile jednak kosztują konkretne usługi ortodontyczne z aparatami na czele i z czego biorą się różnice w cenie?

Koszt aparatów ortodontycznych

Najtańszym rozwiązaniem dostępnym aktualnie na rynku są aparaty ortodontyczne tworzone jako tak zwane zamki. W zależności od stopnia zaawansowania oraz typu (metalowe, mieszane lub estetyczne), ich ceny oscylują w granicach od 2 500 złotych do nawet 3 500 złotych. Nie można również zapominać o regularnych wizytach kontrolnych, które również będą kosztować swoje – około 150-200 złotych. O wiele droższe są jednak nowoczesne aparaty Invisalign, które potrafią kosztować ponad 10 000 złotych, nie mówiąc o samej diagnostyce i prowadzeniu za ich pomocą leczenia.

Skąd taka różnica w cenie? Aparaty Invisalign można nosić przez „jedynie” 22 godziny na dobę, co ułatwia ich higienę i zwiększa wygodę użytkowania, w przeciwieństwie do klasycznych zamkowych aparatów, które są na stałe przytwierdzone do zębów pacjenta. Dokładne koszty poszczególnych zabiegów i wizyt można sprawdzić dodatkowo na przykład pod linkiem https://www.luxdentica.pl/ortodoncja-cennik.

Jeżeli zaś nadal jesteście spragnieni wiedzy z dziedziny ortodoncji, stomatologii i medycyny, śmiało zajrzyjcie na strony zawierające tego typu treści, jak sp1.ostroleka.pl czy cadenza.pl.