Gdy 4 marca mama Kuby zapytała na facebookowej stronie „Spotted Tczew i Obrzeża”, czy ktoś ma Mustanga i mógłby zrobić prezent jej synowi, oferując przejażdżkę lub umożliwić zrobienie zdjęcia, nie myślała, że ruszy taka lawina. Kubuś ma spektrum autyzmu, fascynuje się wszelkimi samochodami, najbardziej zakręcony jest na punkcie Mustangów. Wszystko wskazuje na to, że dzięki internautom będzie miał wymarzony prezent na urodziny.

Dzień dobry, czy ktoś z Państwa ma znajomego, bądź sam posiada auto marki Mustang? Mam syna z zespołem Aspergera (wysoko funkcjonujący), który jest zafiksowany na punkcie Mustangów. Widzimy, że po naszym mieście takowy się porusza. Syn w marcu ma 9 urodziny – pomyślałam, że właściciel (może być nawet za rozsądną opłatą) pozwoli zrobić zdjęcie ewentualnie przejedzie się z synem dosłownie kawałek? Dla syna będzie to niesamowita przygoda i spełnienie marzenia. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Co jest lepsze od jednego Mustanga? Zlot Mustangów dla Kuby!

Internet to wielka siła. Po tym poście, który został udostępniony setki razy, wiele osób, a nawet firm, jak „Amcary Polska” oraz „Ford Gołębiewski” połączyło siły dla Kuby i zbiera Mustangi z północnej Polski, by pokazać Kubie jak najwięcej się da!

Kuba to 9 latek mieszkający na co dzień w Tczewie. Jego mama, która prowadzi ciężarówki zaraziła syna miłością do motoryzacji. Kuba, jak każdy młody człowiek ma swoje ulubione auto. Okazało się, że jest nim legendarny Ford Mustang, w każdej postaci, odsłonie i roczniku. Kuba ma również Aspergera, jest jednak dzieckiem wysoko funkcjonującym. Auta są jego odskocznią od codzienności.

Kubuś to mój syn, jestem w kontakcie z prowadzącym stronę Amcary Polska i z tego co pisał, to będą tu naprawdę ciekawe egzemplarze. Tylko żeby pogoda dopisała, to będzie naprawdę świetnie. Pomyślałam, że w Tczewie być może nie tylko mój Kubuś jest zakręcony na punkcie samochodów, może przy okazji inne dziecko spełni swoje marzenie i zobaczy kilka Mustangów, jeśli już ma tu być nie jeden, a cała ich armia. A tak swoją drogą nie sądziłam, że mój post wywoła takie zamieszanie. Może społeczeństwo dostrzeże, że osoby ze spektrum autyzmu to nie tylko osoby, z którymi nie ma kontaktu. Ale też osoby, które na pierwszy rzut oka nie widzą, żeby były zaburzone, bo mają swoje upodobania i niekiedy są odbierane jako wredne, nie wychowane czy zaniedbane przez rodziców – sama słyszałam nie raz takie przykre słowa… – mówi pani Karolina, mama Kubusia.

„Mustangowy Spot dla Kuby”  odbędzie się w sobotę, 11 marca o godzinie 13:00 na parkingu przy Bulwarze Nadwiślańskim.

Nie mamy parcia na szkło, chcielibyśmy pozostać anonimowi, ale widząc ogrom serdeczności i ilość osób, które chcą uszczęśliwić mojego syna, nie jestem w stanie usiedzieć dłużej w ciszy, Razem z ojczymem Kuby chcemy podziękować Państwu za komentarze i udostępnienia. Jesteśmy w wielkim szoku, jaki rozmiar przybrała ta akcja. Dziękujemy przede wszystkim panom: Szymonowi Kwiatkowi, Radosławowi Czirson i grupie Amcary Polska oraz Ford Gołębiewski za niespodziankę, która w tym tygodniu odbędzie się wraz z fotorelacją od Photo by Dziewanna. Dziękuję wszystkim Państwu za zainteresowanie. Kuba bardzo interesuje się motoryzacja i wręcz kocha wszystkie szybkie samochody z naciskiem na Mustangi. Nie spodziewaliśmy się takiego odzewu, a tu dzięki Państwu naprawdę można byłoby zorganizować zlot.

Źródłem tekstów są: Tcz.pl, Amcary Polska, Spotted Tczew i Obrzeża. Zdjęcie: Amcary Polska