Gospel i muzyka filmowa: koncert Chóru Juventus i Wave Orchestra w Tczewie
Już 21 czerwca w Tczewie odbędzie się wyjątkowy koncert „Gospel w rolach głównych”, gdzie Chór Juventus i Wave Orchestra zaprezentują nowoczesne aranżacje muzyki filmowej. To wydarzenie jest nie tylko gratką dla miłośników gospel, ale także dla fanów nietypowych brzmień orkiestralnych.
  1. Koncert „Gospel w rolach głównych” odbędzie się 21 czerwca
  2. Wystąpią Chór Juventus i Wave Orchestra
  3. Usłyszymy utwory z filmów „Zakonnica w przebraniu” i „Żona pastora”
  4. Wstęp na koncert jest bezpłatny

Stowarzyszenie Juventus oraz Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie zapraszają wszystkich mieszkańców na niezapomniany koncert „Gospel w rolach głównych”. Wydarzenie, które odbędzie się 21 czerwca w Parku za Centrum Kultury i Sztuki, zapowiada się jako prawdziwe święto muzyki filmowej w nowoczesnych aranżacjach.

Chór Juventus, działający w Tczewie od ponad sześćdziesięciu lat, od ponad dwóch dekad specjalizuje się w muzyce gospel. Pod kierownictwem Macieja Miszy Borowicza, chór ten nieustannie rozwija swoje umiejętności wokalne i angażuje się w ambitne projekty muzyczne. Ich najnowsze przedsięwzięcie, „Gospel w rolach głównych”, to kolejne wyzwanie, które ma szansę podbić serca publiczności.

Wave Orchestra, założona w 2022 roku, to grupa młodych, utalentowanych absolwentów uczelni muzycznych. Orkiestra ta stawia na tworzenie widowisk muzycznych, które odbiegają od tradycyjnych koncertów muzyki poważnej. Specjalizują się w zaskakujących aranżacjach muzyki klasycznej, filmowej oraz popkulturowej. Tego wieczoru, pod batutą Macieja Miszy Borowicza, Wave Orchestra połączy siły z Chórem Juventus, by stworzyć niezapomniane widowisko.

Na koncercie usłyszymy kompozycje z filmów „Zakonnica w przebraniu” oraz „Żona pastora”, które zostaną zaprezentowane w nowoczesnych aranżacjach na orkiestrę, chór i solistów. Maciej Misza Borowicz i Kanstantsina Yaskou odpowiedzialni są za te wyjątkowe opracowania, które łączą energię chóralnej muzyki gospel z symfonicznymi brzmieniami.

„Gospel w rolach głównych” to projekt, który z pewnością dostarczy uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń. Warto podkreślić, że wstęp na ten wyjątkowy koncert jest wolny, co daje wszystkim mieszkańcom możliwość uczestniczenia w tym kulturalnym wydarzeniu.

Partnerem wydarzenia jest Fundacja Lotto.

Projekt dofinansowany ze środków Powiatu Tczewskiego.


Na podstawie: Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie