Nowe chodniki w powiecie tczewskim: umowa podpisana
W powiecie tczewskim rusza nowa inwestycja w infrastrukturę. Dzięki współpracy lokalnych władz z firmą STRABAG Sp. z o.o., mieszkańcy mogą spodziewać się poprawy bezpieczeństwa i wygody na drogach powiatowych.
  1. Podpisanie umowy na budowę chodników.
  2. Zakres prac obejmujący nowe budowy oraz remonty.
  3. Wartość inwestycji i źródło dofinansowania.

18 czerwca doszło do podpisania umowy pomiędzy Mirosławem Augustynem, Starostą Tczewskim, a Andrzejem Flisikiem, Wicestarostą, oraz przedstawicielami Spółki STRABAG Sp. z o.o. Umowa ta zakłada realizację zadania inwestycyjnego pod nazwą "Budowa chodników w powiecie tczewskim - 2023". Projekt będzie realizowany w trybie "zaprojektuj i wybuduj".

Prace obejmą zarówno budowę nowych chodników, jak i remonty istniejących. Mieszkańcy będą mogli cieszyć się nowymi chodnikami na drogach powiatowych w Subkowach (DP 2812G), Małym Garcu (DP 2810G), Gorzędzieju (DP 2810G), Turzu (DP 2802G), Rzeżęncinie (DP 2821G) oraz Rombarku (DP 2821G).

Remonty chodników zaplanowano natomiast w miejscowościach Turze (DP 2808G), Małżewo (DP 2809G), Szczerbięcin (DP 2801G) oraz Gniew (DP 2880G). Dzięki tym pracom, poprawi się nie tylko estetyka, ale przede wszystkim bezpieczeństwo pieszych w tych rejonach.

Wartość całego zadania wynosi ponad 4,1 mln zł. Inwestycja jest dofinansowana w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych - edycja szósta - PGR. To znaczące wsparcie umożliwi realizację kluczowych prac na terenie powiatu.

Nowe chodniki to nie tylko poprawa komfortu pieszych, ale również istotny krok w kierunku modernizacji infrastruktury drogowej w powiecie tczewskim. Jest to kolejny dowód na to, że lokalne władze dbają o rozwój regionu oraz o bezpieczeństwo mieszkańców.


Na podst. Powiat