Turniej piłki ręcznej plażowej w Tczewie z udziałem mistrza Polski Jastrzębskiego

W sobotnie popołudnie 21 czerwca tczewskie boiska plażowe zamieniły się w arenę pełną sportowych emocji i rywalizacji na najwyższym poziomie. Zawodnicy z Tczewa i okolic oraz goście z innych miast dali pokaz niezwykłej zręczności i ducha walki w wyjątkowej odmianie piłki ręcznej – na piasku!
- Plażowa piłka ręczna rozgrzała Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji
- Tczewskie kobiece zespoły i goście z Pomorza walczyli o cenne doświadczenie
- Męska rywalizacja przyciągnęła aż siedem drużyn z różnych miast
- Tczewskie centrum sportowe zadbało o perfekcyjną organizację i atmosferę wydarzenia
- Piłka ręczna plażowa w Tczewie zdobywa coraz większą popularność
Plażowa piłka ręczna rozgrzała Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji
Na świeżo przygotowanych boiskach przy Tczewskim Centrum Sportu i Rekreacji 21 czerwca odbył się emocjonujący turniej piłki ręcznej plażowej, który zgromadził zarówno lokalnych zawodników, jak i drużyny spoza miasta. Idealna pogoda oraz nowa nawierzchnia stworzyły doskonałe warunki do dynamicznej rywalizacji, która przyciągnęła uwagę kibiców spragnionych widowiskowego sportu.
Piłka ręczna plażowa różni się od tradycyjnej halowej wersji przede wszystkim formą rozgrywki – mecze toczą się do dwóch wygranych setów, a w przypadku remisu decydujące są shoot-outy, czyli pojedynki „jeden na jednego” z bramkarzem, pełne efektownych rzutów i akrobatycznych interwencji.
Tczewskie kobiece zespoły i goście z Pomorza walczyli o cenne doświadczenie
Kobiece drużyny reprezentowały przede wszystkim Sambor Tczew – zarówno seniorki, jak i juniorki – oraz Kadra Pomorza, która przygotowuje się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży pod okiem trenera Roberta Karnowskiego. Ze względu na ograniczoną liczbę zespołów rywalizacja odbywała się systemem mecz plus rewanż, co pozwoliło uczestniczkom dobrze przetestować swoją formę przed nadchodzącymi ważnymi startami sezonu.
Męska rywalizacja przyciągnęła aż siedem drużyn z różnych miast
Wśród mężczyzn emocje były jeszcze większe – do walki stanęło siedem ekip podzielonych na dwie grupy, które następnie rywalizowały w fazie pucharowej. Wśród uczestników znalazły się zespoły z Gdańska, mieszane drużyny z różnych miejscowości oraz grupy składające się z byłych i obecnych zawodników Sambora Tczew.
Turniej uświetnił swoją obecnością Marcel Jastrzębski, bramkarz Orlen Wisły Płock i aktualny mistrz Polski, który wystąpił w barwach drużyny 360 Sport Gdańsk. Faza grupowa przebiegała pod znakiem zdecydowanej dominacji niektórych zespołów, jednak prawdziwe emocje wybuchły w półfinałach, gdzie każdy mecz kończył się serią shoot-outów, podnosząc poziom adrenaliny do maksimum.
Tczewskie centrum sportowe zadbało o perfekcyjną organizację i atmosferę wydarzenia
Organizatorzy z Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji Sp. z o.o. dopilnowali każdego szczegółu – od przygotowania boisk po logistykę i oprawę imprezy. Dzięki temu zawody przebiegły w przyjaznej atmosferze pełnej pozytywnej energii, wspólnego kibicowania oraz uśmiechu na twarzach uczestników.
Turniej nie tylko umożliwił zawodnikom sprawdzenie swoich umiejętności na tle innych ekip, ale także promował piłkę ręczną plażową jako dyscyplinę pełną szybkich akcji, taktycznych zagrywek i widowiskowych momentów.
Piłka ręczna plażowa w Tczewie zdobywa coraz większą popularność
Rośnie zainteresowanie tą dynamiczną odmianą sportu, a kolejne edycje turnieju zapowiadają się równie atrakcyjnie. Z każdym rokiem do rywalizacji dołączają nowi zawodnicy oraz kibice, co świadczy o rosnącym potencjale tej dyscypliny w naszym mieście.
Źródło: Urząd Miasta Tczewa
Autor: krystian