Napad na 15-latka - dwaj 17-latkowie odpowiedzą przed sądem

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie zatrzymali dwóch 17-latków podejrzanych o napaść na 15-latka z powiatu starogardzkiego. Napastnicy przytrzymali pokrzywdzonego i zabrali mu gotówkę oraz niewielkie urządzenie elektroniczne.
Sprawą zajęli się kryminalni z tczewskiej jednostki Policji. W toku czynności funkcjonariusze ustalili tożsamość sprawców i doprowadzili do ich zatrzymania.
Jak wynika z ustaleń, dwaj 17-latkowie doprowadzili 15-latka do stanu bezbronności, przytrzymując mu ręce. Następnie zabrali mu pieniądze oraz niewielkie urządzenie elektroniczne. Pokrzywdzony oszacował straty na 170 złotych.
Zatrzymani zostali przewiezieni do jednostki Policji, gdzie wykonano z nimi niezbędne czynności procesowe. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego śledczy przedstawili im zarzuty dotyczące rozboju zakwalifikowanego jako wypadek mniejszej wagi. Sprawą zajmie się sąd, który zdecyduje o dalszym losie podejrzanych.
Komenda przypomniała, że użycie siły wobec innej osoby i zabieranie cudzej własności - niezależnie od jej wartości - jest naruszeniem prawa i wiąże się z konsekwencjami.
na podstawie: Policja Tczew.
Autor: krystian

