Policjanci z Tczewa i pracownicy GOPS - kontrole osób bez dachu nad głową

W mroźny dzień funkcjonariusze razem z pracownikiem pomocy społecznej sprawdzali miejsca pobytu osób w kryzysie bezdomności, przekazując im koce termiczne, butle z gazem i informacje o schronieniu. Działania miały charakter prewencyjny i obejmowały znane służbom lokalizacje.
W działaniach uczestniczył koordynator z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku - podkomisarz Daniel Zegzuła, policjanci z tczewskiej jednostki Policji - dzielnicowy młodszy aspirant Maciej Bendyk i aspirant sztabowy Marcin Hopa, oraz pracownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej - Patrycja Lodańska.
Funkcjonariusze i pracownik GOPS odwiedzili miejsca, w których przebywają osoby w kryzysie bezdomności. Osoby te - jak podkreślono - nie są dla służb anonimowe. Policjanci i pracownicy pomocy społecznej utrzymują z nimi stały kontakt, pytają o potrzeby i sprawdzają możliwości udzielenia pomocy.
Na miejscu przekazywano ulotki informacyjne z adresami i numerami telefonów do placówek, gdzie można uzyskać schronienie i ciepły posiłek. Funkcjonariusze oraz przedstawiciel pomocy społecznej rozdali przedmioty pierwszej potrzeby - w tym koce termiczne oraz butle z gazem.
Akcje prewencyjne mają na celu przeciwdziałanie wychłodzeniom. W komunikacie zwrócono uwagę, że niskie temperatury mogą w krótkim czasie doprowadzić do wychłodzenia organizmu, a nawet zagrażać życiu. Policja apeluje o reagowanie mieszkańców i informowanie służb o osobach będących w niebezpieczeństwie.
W przypadku zauważenia osoby zagrożonej wychłodzeniem policja prosi o kontakt pod numerem alarmowym 112.
na podstawie: Policja Tczew.
Autor: krystian
Ostatnie Artykuły

Tczewskie stare miasto znów stanie się drogą modlitwy i ciszy

Kwalifikacja wojskowa wraca do Tczewa i obejmie też kobiety pod koniec kwietnia

Między Rożentalem a Kulicami ruszy remont za ponad milion złotych

18 km/h za dużo i ponad promil - drogówka zatrzymała 47-latka

Strefa zakażenia znika, ale hodowcy w powiecie tczewskim nadal muszą uważać

Przełom w edukacji ratowników na Pomorzu. PANS z jedynymi takimi studiami magisterskimi w regionie!

Tczew dostaje podwójny cios - iMMODiUM i Taryfa rozkręcą CKiS
![[PIŁKA RĘCZNA] Sambor Latocha Agropom Tczew – SKF KPR Sparta Oborniki 35:34 w I Lidze Mężczyzn (Grupa A) – thriller w Tczewie i cenne punkty gospodarzy](/images/mecz/thumbnails/sambor-latocha-agropom-tczew-skf-kpr-sparta-oborniki-21032026-3534.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] Sambor Latocha Agropom Tczew – SKF KPR Sparta Oborniki 35:34 w I Lidze Mężczyzn (Grupa A) – thriller w Tczewie i cenne punkty gospodarzy

W Tczewie padły słowa wdzięczności, a sołtysi wrócili z wyróżnieniami

Od ukrytych książek do miejskiej wspólnoty - tczewska biblioteka świętuje 80 lat

Most Tczewski znów rusza z miejsca po podpisaniu nowych umów

Portfel przy bankomacie w Tczewie otworzył im drogę do zakupów i zarzutów

Policyjny sprzęt w przedszkolu - maluchy z Tczewa chłonęły zasady bezpieczeństwa

