Haft kociewski czeka na ostatnie prace – został ostatni termin

Haft kociewski czeka na ostatnie prace – został ostatni termin

FOT. UM Tczew

Jeszcze tylko kilka dni zostało na zgłoszenie pracy do regionalnego konkursu haftu kociewskiego „Kociewie igłą i nitką pisane”. Organizatorzy przypominają, że termin mija 12 czerwca, a każda praca może pokazać inny sposób patrzenia na tę samą tradycję. W konkursie liczy się zarówno doświadczenie, jak i świeże spojrzenie osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z igłą i nitką.

Wzory, które od lat kojarzą się z Kociewiem, mają tu wybrzmieć szczególnie wyraźnie. W pracach mogą pojawić się między innymi tulipany, modraki i słoneczniki – motywy dobrze znane, a jednocześnie wciąż dające pole do własnej interpretacji. To ostatni moment, by przygotować haft i dołączyć do konkursu, który odwołuje się do lokalnej tradycji w najbardziej namacalny sposób: przez pracę rąk, cierpliwość i detale.

na podstawie: UM Tczew.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (UM Tczew). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.