Grzegorz Nagórski - zdjęcie.jpg

„Muzyczna Starówka” to wydarzenie, podczas którego w wybrane niedziele lipca i sierpnia będzie można posłuchać koncertów, natomiast dzieci będą miały okazję do wspaniałej zabawy z animatorami, klaunami i postaciami bajkowymi. Przeniesiemy Was w magiczny świat iluzji i czarów.

Grzegorz Nagórski Electric Euphonium Quartet

Grzegorz Nagórski - puzonista jazzowy, kompozytor i euphonista. Jego profesjonalny debiut miał miejsce na Festiwalu Pianistów Jazzowych w Kaliszu w 1982 r. wraz z zespołem Jana Ptaszyna Wróblewskiego. W latach 1990 i 1995 studiował i koncertował w Miami  i Nowym Jorku. W owym czasie współpracował z multi-instrumentalistą Ira Sullivan’em i jego Inner Outer Continental Quintet oraz występował z takimi artystami  jak:  Ray Charles, Tito Puente, Joe Henderson, Jimmy Heath, Michael Brecker, Maria Schneider, Phil Woods, Slide Hampton, Arturo Sandoval, "Charlie Persip Super Big Band ", John Fedchock i Red Rodney. Po powrocie do Polski w 1996 roku Grzegorz Nagórski kontynuuje koncerty i nagrania z takimi muzykami jak: Bob Brookmeyer, Billy Harper, Robert Majewski, Piotr Wojtasik, Claus Raible Joris Teepe, Henryk Miśkiewicz, Zbigniew Namysłowski, Adam Pierończyk, Billy Cobham,  Kuby Stankiewicz, Chick Corea,  Joe Lovano, Maria Schneider.

Grzegorz Nagórski założył swój zespół - Grzegorz Nagórski Quartet w 2006 roku.  W styczniu 2008 roku wydał swój pierwszy album jako lider - "DEDICATION", nagrany w akustycznym kwartecie z Łukaszem Zytą, Pawłem Tomaszewskim i Andrzejem  Święsem. W 2009 otrzymał trzy nominacje do nagrody Fryderyka 2009, a w kwietniu 2009 roku otrzymał statuetkę za  Jazzowy Fonograficzny Debiut  Roku.  W maju 2012 roku  jego następny album –„OVER AND OVER” (nagrany w tym samym składzie) także otrzymał trzy nominacje do nagrody FRYDERYKA 2012. W  2013 roku poszerzył spektrum brzmienia o kolejny instrument - euphonium, na którym równocześnie z puzonem koncertuje i nagrywa. Grzegorz Nagórski wziął udział w nagraniu około 40 albumów.

Jego najnowsza płyta – „THE OPTIMIST” nagrana z Grzegorz Nagórski Electric Euphonium Quartet – została  wydana w sierpniu  2017 roku, nakładem wytwórni SOLITON.

Skład tego zespołu współtworzą najwybitniejsi polscy muzycy: Paweł Tomaszewski na instrumentach klawiszowych, Michał Kapczuk na gitarze basowej, Paweł Dobrowolski na perkusji oraz lider, tym razem na mało popularnym instrumencie, odmianie małej tuby – euphonium. Połączenie ciemno brzmiącego, wzbogaconego o różnorodne efekty,  euphonium z elektryczną sekcją rytmiczną, to unikatowa propozycja na rynku muzyki improwizowanej nie tylko ze względu na brzmienie, ale również kompozycje , które podobnie jak na poprzednich albumach są autorstwa G. Nagórskiego. Warto nadmienić że album „THE OPTIMIST” otrzymał właśnie nominację do nagrody Fryderyka za rok 2017 w kategorii   JAZZOWY ALBUM ROKU.

Od 1996 r. wybierany jest najlepszym polskim puzonistą jazzowym w ankiecie Jazz Top magazynu Jazz Forum.

Program:

godz. 16.00 - animacje dla dzieci 

godz. 17.00 - Grzegorz Nagórski Electric Euphonium Quartet - koncert

 

W trakcie koncertu odbędzie sie zbiórka na zakup sprzętu rehailitacyjnego dla Mikołaja Misiewicza.

Mikołaj Misiewicz to 19 letni Tczewianin, który uległ nieszczęśliwemu wypadkowi. Został potrącony przez motocykl. Przez prawie 3 tygodnie był w śpiączce. Przed nim długa droga do odzyskania pełnej sprawności. Potrzebna jest intensywna rehabilitacja. Podczas koncertu będą z nami młodzi Ludzie z YOUng Heroes, którzy organizują zbiórkę na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla Kliniki Rehabilitacyjnej w bydgoskim Szpitalu Uniwersyteckim im. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy. Sprzęt ten będzie służył nie tylko Mikołajowi, ale też innym pacjentom. Bardzo prosimy o wsparcie tej potrzebnej inicjatywy.

Wpłat, z dopiskiem "Dla Mikołaja" można również dokonywać na poniższy adres:

https://zrzutka.pl/zostan-bohaterem-razem-z-young-heroes  

Co, gdzie, kiedy?

 • Muzyczna Starówka - Grzegorz Nagórski Electric Euphonium Quartet + animacje dla dzieci
 • Co? Koncert
 • Gdzie, kiedy, bilety?
  07.07.2019, 16:00
  Starówka - pl. Hallera
  Wstęp wolny
 • Informacje, kasa biletowa Pn: nieczynna
  Wt: 10:00 - 15:00
  Śr: 12:00 - 18:00
  Cz: 12:00 - 18:00
  Pt: 12:00 - 15:00
  So, Nd: 1 godz. przed wydarzeniem