Joanna Nawrot - piosenki Anny German (1)_zmniejszone.jpg

„Muzyczna Starówka” to wydarzenie, podczas którego w wybrane niedziele lipca i sierpnia będzie można posłuchać koncertów, natomiast dzieci będą miały okazję do wspaniałej zabawy z animatorami, klaunami i postaciami bajkowymi. Przeniesiemy Was w magiczny świat iluzji i czarów.

Koncert piosenek Anny German 

 

Joanna Nawrot – sopran

Andrzej Wojciechowski – klarnet

Jarosław Stokowski – kontrabas

Paweł Zawada - fortepian

Grzegorz Lewandowski – perkusja

oraz Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Ariela Ludwiczaka

 

Pogram najpiękniejszych przebojów z repertuaru Anny German, które usłyszymy w języku polskim, rosyjskim, włoskim oraz angielskim. Zespół wraz z orkiestrą kameralną, zaprezentuje piosenki Anny German w niezwykłych aranżacjach kompozytora Beniamina Baczewskiego. Joanna Nawrot jest zwyciężczynią Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu im. Anny German z 2017 roku, a piosenki te od kilku lat towarzyszą jej w artystycznej działalności. Artyści, z którymi współpracuje solistka są wykształconymi i czynnie działającymi muzykami.

W repertuarze m.in.: Człowieczy los, Eurydyki tańczące, Echa lubvi, Cyganeria, Greckie wino, A on mnie nrawietsa, Warszawa w różach, Wróć do Sorriento i wiele innych...

Koncert przeplatany jest anegdotami i opowieściami z życia Anny German, jej podróży i tras koncertowych. Joanna Nawrot jest zaprzyjaźniona z jedynym rosyjskim biografem Anny German Ivanem Iliczovem i posiada szeroką wiedzę na temat życia i twórczości Anny German.

 

Program:

godz. 16.00 - animacje dla dzieci "Wesołe czary-mary"

godz. 17.00 - Joanna Nawrot i Orkiestra Kameralna - koncert piosenek Anny German

 

W trakcie koncertu odbędzie sie zbiórka na zakup sprzętu rehailitacyjnego dla Mikołaja Misiewicza.

Mikołaj Misiewicz to 19 letni Tczewianin, który uległ nieszczęśliwemu wypadkowi. Został potrącony przez motocykl. Przez prawie 3 tygodnie był w śpiączce. Przed nim długa droga do odzyskania pełnej sprawności. Potrzebna jest intensywna rehabilitacja. Podczas koncertu będą z nami młodzi Ludzie z YOUng Heroes, którzy organizują zbiórkę na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla Kliniki Rehabilitacyjnej w bydgoskim Szpitalu Uniwersyteckim im. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy. Sprzęt ten będzie służył nie tylko Mikołajowi, ale też innym pacjentom. Bardzo prosimy o wsparcie tej potrzebnej inicjatywy.

Wpłat, z dopiskiem "Dla Mikołaja" można również dokonywać na poniższy adres:

https://zrzutka.pl/zostan-bohaterem-razem-z-young-heroes  

Co, gdzie, kiedy?

 • Muzyczna Starówka - Joanna Nawrot - koncert piosenek Anny German + animacje dla dzieci "Wesołe czary-mary"
 • Co? Koncert
 • Gdzie, kiedy, bilety?
  28.07.2019, 16:00
  Park przy Centrum Kultury i Sztuki
  Wstęp wolny
 • Informacje, kasa biletowa Pn: nieczynna
  Wt: 10:00 - 14:00
  Śr: 10:00 - 14:00
  Cz: 10:00 - 14:00
  Pt: 10:00 - 14:00
  So, Nd: 1 godz. przed wydarzeniem