II Olimpiada Wiedzy Obywatelskiej „Senior Obywatel”. Znamy wyniki eliminacji wojewódzkich.
9 listopada br. w Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 1 w Gdańsku, odbyły się wojewódzkie eliminacje II Olimpiada Wiedzy Obywatelskiej „Senior Obywatel”. Udział w wydarzeniu wzięło stu seniorów. Najlepsi z najlepszych, czyli ci, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów, będą reprezentować województwo pomorskie podczas ogólnopolskiego finału olimpiady, który odbędzie się 10 grudnia br. w Warszawie. Nazwiska tych osób poznaliśmy podczas uroczystej gali, która odbyła się 20 listopada w auli Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku. W tegorocznej edycji wydarzenia najlepszy okazał się Wojciech Niedźwiedzki.

Na ogólnopolski finał olimpiady pojedzie czternastu laureatów, reprezentantów województwa pomorskiego. Pierwotnie, laureatów reprezentujących Pomorze na ogólnopolskim finale olimpiady, miało być dziesięciu. Jednakże biorąc pod uwagę wysoki poziom wiedzy olimpijczyków, komisja i organizator olimpiady, czyli Fundacja Barbary Średniawy, postanowili poszerzyć listę laureatów o cztery osoby.

Miło nam poinformować, że wśród czternastu laureatów reprezentujących województwo pomorskie na szczeblu ogólnopolskim jest dwóch naszych olimpijczyków Walentyna Czapska oraz Wiesław Kożyczkowski.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

Na dziesięciu laureatów ogólnopolskiego finału olimpiady czeka główna nagroda – trzydniowy wyjazd do Brukseli w celu zwiedzenia Parlamentu Europejskiego.

Niezależnie od powodzenia naszych reprezentantów w Warszawie, na uznanie zasługują wszyscy seniorzy, którzy podjęli trud wzięcia udziału w rywalizacji.


„Senior Obywatel” to Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Obywatelskiej przeznaczona dla osób, które ukończyły 60. rok życia. Druga, tegoroczna edycja olimpiady, otrzymała imię Pawła Adamowicza. Organizatorem olimpiady jest Fundacja Barbary Średniawy, przy współpracy z Delegaturą Pomorską Obywatelskiego Parlamentu Seniorów i Obszarem Metropolitalnym Gdańsk-Gdynia-Sopot. Patronat honorowy nad olimpiadą sprawuje marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. Olimpiada jest współfinansowana ze środków województwa pomorskiego.

Zdjęcia autostwa: Walentyna Czapska oraz Wiesław Kożyczkowski.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.