Zwykły długopis reklamowy to za mało. Wybierz dotykowy długopis, by lepiej reklamować swoją firmę!

Być może czytając tytuł tego artykułu zastanawiasz się, co było nie tak z dotychczasowymi długopisami, że już nie są wystarczająco atrakcyjne i użyteczne. Spieszymy z wyjaśnieniem – wszystko z nimi w porządku! Długopis dotykowy to po prostu produkt spełniający aż dwie funkcje jednocześnie – można go używać do pisania oraz obsługi ekranów dotykowych. Lepiej przystaje więc do obecnych czasów, gdzie smartfony i tablety towarzyszą nam praktycznie wszędzie!

Długopis reklamowy – idealne miejsce na logo firmy

Jednymi z najczęściej wybieranych materiałów reklamowych są gadżety biurowe, od notatników i kalendarzy po długopisy oraz zestawy piśmiennicze. Nie bez przyczyny. Takie artykuły są na tyle różnorodne, że można dopasować ich wybór do konkretnej okazji i grupy docelowej, a jednocześnie na tyle praktyczne, że przydadzą się nie tylko w pracy, ale i w domu.

Długopis reklamowy wykonany z kartonu

Długopis reklamowy wykonany z kartonu

Kilka przykładów:

  • Nasze przedsiębiorstwo zostało jednym ze sponsorów rodzinnego wydarzenia. Jako prezenty w loterii można wygrać zabawki lub paczki niespodzianki – najmłodsi uczestnicy zabawy ucieszą się z zestawu kredek, kolorowanek czy innych materiałów do kreatywnych działań.
  • Przyjmując do zespołu nowych pracowników przygotowujemy zestawy powitalne z materiałami oznaczonymi logo firmy, składające się np. z koszulki, kubka, zestawu długopisów i lunchboxa. Do pakietu dołączamy imienną kartkę oraz pakiet materiałów ułatwiających rozeznanie się nowemu pracownikowi w strukturach firmy. Będzie to niewielki, lecz miły gest, który każdemu umili pierwsze dni w nowym miejscu pracy.
  • Kiedy podpisujemy nowe umowy, dokumenty wręczamy wraz ze swoją wizytówką, teczką oraz długopisem z logo firmy. Takie rozwiązanie wygląda bardzo profesjonalnie, a długopisy z logo będą używane przez naszych klientów przez długi czas.

Elegancki i stylowy dotykowy długopis ze stali nierdzewnej

Elegancki i stylowy dotykowy długopis ze stali nierdzewnej

Długopisy reklamowe – klasyczny czy dotykowy?

Zarówno klasyczny długopis, jak i długopis dotykowy służą do robienia notatek lub szkicowania. Długopis dotykowy ma jednak dodatkową funkcję, która daje możliwość obsługi wszelkiego rodzaju ekranów dotykowych, czyli smartfonów, tabletów itd.

Jest to możliwe dzięki specyficznej budowie – jedna końcówka długopisu posiada wkład z tuszem i służy do pisania na papierze, a druga wyposażona jest w specjalną końcówkę imitującą dotyk powierzchni palca na płycie ekranu. Krótko mówiąc, pełni funkcję rysika – takie długopisy reklamowe znajdziesz w internetowym sklepie Tampogadzet.

Miękka gumowa końcówka umożliwia bezpieczną obsługę ekranów dotykowych

Miękka gumowa końcówka umożliwia bezpieczną obsługę ekranów dotykowych

Pojedyncze stylusy to po prostu lekki uchwyt wyglądający jak długopis, który zamiast wkładu z tuszem ma na czubku zamontowaną miękką końcówkę z gumy lub silikonu. Poza omawianym wyżej modelem długopisu dotykowego dostępne są też stylusy ze wbudowanym wskaźnikiem laserowym, ołówkiem, piórem, regulowanymi rysikami z gumy itd.

Jaki model długopisu dotykowego można kupić?

Dotykowe długopisy na zamówienie możemy znaleźć w wielu modelach:

  • metalowe lub plastikowe długopisy z mechanizmem obrotowym i gumową końcówką na końcu,
  • metalowe albo plastikowe długopisy na „klik” - bez wysuwania wkładu końcówka jest okrągła i gumowa, więc umożliwia obsługę ekranu dotykowego, po kliknięciu wysuwa się piszący wkład z tuszem,
  • przekręcane długopisy dotykowe z ABS – jedna strona nadaje się do pisania, przeciwna ma zamontowaną delikatną silikonową końcówkę,
  • opcja eko – zasada działania jak w innych długopisach dotykowych, ale materiał, z jakiego wykonany jest długopis to tworzywo z recyklingu.

Po schowaniu wkładu piszącego, mamy do dyspozycji delikatną silikonową końcówkę

Po schowaniu wkładu piszącego, mamy do dyspozycji delikatną silikonową końcówkę

Podsumowanie

Długopis dotykowy to pomysłowe i funkcjonalne rozwiązanie. Nadruk z logo firmy będzie się na nim prezentował tak samo dobrze, jak na klasycznych długopisach, a poza pisaniem zapewni obdarowanej osobie bezpieczną i bezdotykową obsługę tabletu lub smartfonu.

Taką opcję docenią na pewno m.in. kucharze, pracownicy budowy czy artyści plastycy – czyli ci, których praca powoduje częste moczenie lub brudzenie rąk, ale wymaga również używania sprzętu z ekranem dotykowym podczas wykonywania obowiązków zawodowych.