Cudza karta, pięć prób i sześć zarzutów. Pelplin rozliczył 36-latka

FOT. KPP w Tczewie
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Pelplinie zakończyli sprawę mężczyzny, który przywłaszczył kartę bankową i używał jej w sklepie monopolowym. 36-latek cztery razy zapłacił cudzym plastikiem, a piąta transakcja została już odrzucona. Teraz odpowie za sześć czynów i zrobi to jako recydywista.
Policjanci z Pelplina zebrali materiał dowodowy, który pozwolił odtworzyć przebieg zdarzeń i ustalić sprawcę. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 36-letni mężczyzna najpierw przywłaszczył cudzą kartę bankową, a potem kilkukrotnie posłużył się nią przy płatnościach w sklepie monopolowym. Cztery transakcje przeszły, a łączna wartość zakupów wyniosła 250 złotych. Przy piątej próbie system odmówił realizacji płatności.
Na podstawie zgromadzonych dowodów policjanci przedstawili mu łącznie sześć zarzutów - przywłaszczenia karty, czterech kradzieży z włamaniem oraz jednego usiłowania kradzieży z włamaniem. Mężczyzna będzie odpowiadał w warunkach recydywy, bo wcześniej był już karany za podobne przestępstwa. Złożył też wniosek o dobrowolne poddanie się karze. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.
Takie sprawy pokazują, jak szybko zwykła kradzież karty potrafi zamienić się w poważny zestaw zarzutów. Jedna przywłaszczona karta, kilka płatności i finał w komisariacie - to obraz, który dla sprawcy kończy się dużo gorzej niż dla ofiary.
na podstawie: KPP w Tczewie.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (KPP w Tczewie). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Forum Ekonomiczne w Karpaczu wraca z pierwszymi ogłoszonymi gośćmi. To ostatnie dni tańszych zapisów

Czy mieszkańcom Tczewa po drodze do PSZOK? Trwa badanie

Autobusy w powiecie tczewskim. Rozkłady i ceny w jednym miejscu

Święto Kociewia wraca na Jarmark św. Dominika. Tczewski akcent

Kawa, książki i planszówki w Tczewie. SeniorKawka wraca do biblioteki

Biblioteki Plenerowe w Tczewie zapraszają dzieci na wakacyjną przygodę.

Wymień zamiast wyrzucać - biblioteka na Nowym Mieście daje rzeczom drugie życie

SeniorKawka w Tczewie łączy rozmowy, książki i spokojny czas

Kask nie jest wyborem. Policjanci przypomnieli dzieciom zasady wakacji w Tczewie

Miał 0,46 promila na motorowerze. W paczce papierosów znaleziono marihuanę

„Pracownik banku” chciał przejąć oszczędności 74-latka z Tczewa

Syreny alarmowe zabrzmią w powiecie tczewskim. To tylko ćwiczenia

Deszcz zatrzymał sztukmistrza w Tczewie. Spektakl plenerowy odwołany

Kino pod gwiazdami wraca z norweską historią o rodzinie
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia św. Maksymiliana Kolbego w Tczewie - kontakt, historia, zasięg
- Straż Miejska w Tczewie - kontakt, zgłoszenia interwencji, rejon dzielnicowy
- Parafia św. Józefa w Tczewie - kontakt i lokalizacja
- Placówka Terenowa KRUS w Tczewie - kontakt, godziny i obsługiwane gminy
- Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Skulteta w Tczewie - filie, godziny, karta i katalog
- Gminna Biblioteka Publiczna w Swarożynie - kontakt, godziny, książka na telefon
